На 1 юни 2026 г. зала „Възраждане“ в Габрово се потопи в нежността на българската мелодична музика с концерта „За тебе бях дихание…“ – незабравимите песни на Светослав Лобошки и Красимир Гюлмезов с Плевенска филхармония.

Публиката се наслади на една вълнуваща вечер, в която обичани песни, красиви текстове и майсторски инструментални изпълнения създадоха атмосфера на романтика, носталгия и истинско музикално преживяване. На сцената оживяха мелодии, които носят спомени, докосват сърцето и продължават да свързват поколения слушатели.

В концерта участваха дует „Шик“, Красимир Гюлмезов, Светослав Лобошки, младата и талантлива певица Кристина Неделчева, Чавдар Вълков – цигулка, Георги Цветков – бас китара, Димитър Митев-Дънди – ударни инструменти, както и струнен секстет от Плевенската филхармония.

Вечерта премина с много емоция, аплодисменти и усещане за близост между сцена и публика. Изящният звук на струнните инструменти, живият акомпанимент и гласовете на изпълнителите превърнаха концерта в истински празник за почитателите на българската музика.

Дом на културата „Емануил Манолов“ благодари на всички артисти и на публиката, която сподели тази специална вечер с нас.